середа, 12 листопада 2014 р.

Хаскі настільки миролюбні, що... злодія ще й оближуть!

Особливість цієї породи – різнокольорові очі
З професійним спортсменом-легкоатлетом Андрієм Хрусем і його чотирилапим другом – хаскі Фраєм - ми зустрілись у Парку культури. Підіймаючись сходами від фонтана, спочатку побачила білі вушка, що виглядали з-над зелені, потім мордочку, а згодом і цілого собаку, який вовтузився на траві. Звернула увагу на його гарну густу шерсть і … різнокольорові очі — одне голубе, друге - каре. Біля собаки сидів хлопець, збоку лежав рюкзак.
Сибірські ХАСКІ – давня порода, їй близько трьох тисяч років. Ці собаки подібні на вовків і на лайок. Енергійні, не можуть секунди всидіти на місці, їм би кудись бігти, впрягатись у сани. Хаскі вважаються нащадками їздових собак, яких для власних потреб розводили чукчі. Тоді чотирилапі перевозили на санях вантажі, маневруючи по снігах.
У XX ст. з Сибіру хаскі перекочували у Північну Америку; там стали улюбленцями місцевих жителів. У 1930 році цю породу офіційно визнали у цій країні.
І досі ці вовкоподібні, проте дуже миролюбні чотирилапі створіння не втратили популярності. Побачивши біло-сірого красеня Фрая з одним голубим і другим карим оком, я ледь втрималась, аби його не погладити. Але далася взнаки моя боязнь великих собак. Андрій розповів, що цуценята хаскі настільки гарні, що нагадують м’які іграшки.
«Ви далеко не перша запитуєте, чому у Фрая різного кольору очі, - каже Андрій Хрусь. - Буває, гуляю з ним, люди підходять, питають, чи не впливає така різноколірність на його зір. Фотографуються з ним, просять погладити. А він, як назло, перед об’єктивом ховає очі...».
“Різнокольорові очі - це не «брак», не аномалія, а стандарт для породи хаскі, - переконує Андрій. - У виводку з 6-8 особин можуть народитися двоє цуценят з різними очима. Коли я замовив собі хаскі ще до його народження (за цією породою стають у чергу), наче зіграв у лотерею: не знав, які будуть очі у цуценяти - голубі, карі чи двоколірні. Протягом двох тижнів після народження їхні очі вкриті плівкою».
Сибірського хаскі плутають з лайкою. Їх можна розрізнити за формою мордочки і хвоста: у побратимів Фрая хвіст прямий, у лайок – двічі скручений у бублик; також хаскі крупніші. До того ж у лайок не буває таких чудових голубих очей, а тим паче — двоколірних, як у хаскі.
«Хаскі не кусають людей, вони не знають що таке охороняти будинок чи захищати хазяїна від нападників, - розповідає Андрій. - Злодія з приязні ще й оближуть... Собаки цієї породи – компаньйони у спорті. Беруть участь у змаганнях в упряжках, з канікросу (біг з собакою), байкджорингу (їзда на велосипеді з собакою попереду), скіджорингу (лижі з собакою)».
Фрай будить хазяїна щоранку о пів на шосту (лапкою чи скавучить), аби спортсмен йшов бігати. Так разом з собакою хлопець бігає п’ять разів на тиждень у будь-яку погоду. «Якщо хочете зранку бігати і вам ліньки вставати, заведіть хаскі, - радить Андрій. Інколи Фрай на ходу волочить за собою колесо. Це потрібне йому навантаження.
«Попри те, що хаскі мають красиву шерсть і веселий характер (самотнім людям хаскі не дасть сумувати), майбутнім власникам собак цієї породи треба бути готовими до безладу в домі, обгризених шпалер, стін, зіпсованого взуття. З хаскі ремонту не оминути...», - ділиться досвідом Андрій.

Купити хаскі

Купити хаскі
Ви хочете цуценя хаскі? Чи знайомі ви з породою сибірський хаскі?
Чи готові прийняти маленьке диво-хаскі у себе в будинку?
Що потрібно знати, купуючи цуценя хаскі?
Перш, ніж купити собаку породи сибірський хаскі, я пропоную вам ознайомитися з стандартом цієї породи.
Це необхідно для того, щоб ви розуміли, що за порода сибірський хаскі, для чого вона призначена і як повинна виглядати.
Прочитайте загальний опис породи, а так само історію породи сибірський хаскі.






Загальний вигляд

Сибірський хаскі — граціозний, швидкий і легкий в русі робочий собака середніх розмірів. Її помірно компактний корпус з густою шерстю, стоячі вуха і пухнастий хвіст говорять про північне походження. Характерні вільні і плавні рухи здаються легкими і не вимагаючими жодних зусиль. Сибірська хаскі прекрасно працює в собачій упряжці, перевозячи не важкі вантажі з середньою швидкістю на величезні відстані. Пропорційність складання відображає її силу, жвавість і витривалість. Пси завжди більші, але без грубості будови; суки дрібніші, але не легші. Сибірська хаски повинна знаходитися в робочій кондиції, з міцними і добре розвиненими м'язами.
  

Зріст, вага, пропорції, складання

Висота в загривку: пси - 53-60 см, суки - 51-56 см. 

Вага: пси – 20-27 кг, суки - 16-23 кг Вага пропорційна зростанню. 
При огляді збоку довжина корпусу від плечолопаткового зчленування до сідничого горба трохи більше висоти собаки в загривку. 
Вади: будь-який прояв масивності кістяка; надлишкова вага. 
Дискваліфікуючі вади: висота в загривку: пси — більше 60 см, суки — більше 56 см.

Рухи

Рухи вільні і плавні, виглядають легкими, без зусиль. На рингу сибірську хаски слід демонструвати на вільному повідці а помірно швидкій рисі для того, щоб вона показала довгий вас-мах передніх кінцівок і сильний поштовх задніх. При спостереженні спереду і ззаду на кроці сибірська хаски не ставить лапи на одній лінії (слід в слід). При збільшенні швидкості руху кінцівки поступово сходяться під корпусом ближче до лінії центру тягарі, при цьому передні і задні кінцівки виносяться строго вперед; лікті і коліна не вивертаються ні назовні, ні всередину. Задні кінцівки рухаються по одній лінії з передніми. В русі спина залишається міцною і прямою. 
Пороки: короткий, гарцюючий, дрібочучий крок; рухи важкі, перевалюючись, що перехрещуються або боком.

Характер і темперамент

Темперамент. Сибірську хаски відрізняє доброзичливий, м'який, товариський і одночасно живий характер. Вона не проявляє якостей, властивих сторожовим собакам, не відноситься підозріло до сторонніх і неагресивна до інших собак. Дорослі собаки декілька стримані. Розум сибірської лайки, слухняність і легкий характер роблять її приємним компаньйоном і старанним працівником.